Pluton karłowata planeta. W horoskopie rządzi znakiem Skorpiona oraz VIII domem. Pluton jest planetą pokoleniową, został odkryty w 1930 roku. Cykl Plutona wokół zodiaku trwa 248 lat, a w jednym znaku przebywa od 11 do ponad 30 lat.

Najgłębszy wymiar naszej istoty, intensywnych przeżyć, instynktów oraz ciemnej sfery ludzkiego umysłu reprezentowane są przez Plutona. Pluton kieruje więc najgłębszyni procesami emocjonalnymi w ludzkim umyśle, wydobywając z podświadomości kłębki kompleksów, blokad emocjonalnych, po to aby w końcowym efekcie, te emocje uzdrowić. I te emocje, które zostały wydobyte, będą musiały zostać skonfrontowane z prawdą (Pluton), gdzie efektem tego jest czasem bolesne doświadczenie reakcji emocjonalnych u człowieka. 

Pluton położony w domu horoskopu oraz w aspektach zwłaszcza napięciowych do planet, swój charakter wyraża w sposób przymusowy, zawłaszczający. Gdzie osoba, która ma na przykład Plutona w 3 domu w koniunkcji z Jowiszem, będzie odczuwała czasem przymus i napięte trzymanie się (Pluton) wypracowanej przez siebie idei i poglądów, które wyraża w swojej komunikacji i które przez kontrolującego Plutona, czasem nie mają możliwości rozrasnąć się, i swobodnie wypłynąć ponad poziomy swojego umysłu (Jowisz).

Polityce prywatności | Polityka Cookies