27 stycznia roku 1984 Michael Jackson uległ wypadkowi, w czasie nagrywania reklamówki napoju Pepsi, na scenie nagle włosy na głowie Michaela zaczęły płonąć. Sceniczne fajerwerki okazały się bardzo niebezpieczną zabawką. Michael doznał poważnych poparzeń skóry głowy II i III stopnia.

Wskażniki w horoskopie urodzeniowym Michaela na gwałtowne, niebezpieczne wydarzenie?


W horoskopie urodzeniowym Michaela, Uran tworzy ścisłą kwadraturę do Asc w Skorpionie. Nagłe, gwałtowne wydarzenie (Uran), związane z jego ciałem (Asc), wydarzenie, które boleśnie transformuje, na krawędzi (Skorpion na Asc).

Obok Urana w Lwie leży Wenus i jeszcze Merkury (władca domu 8 ). Razem te planety tworzą lużną kwadraturę do Marsa w domu 7 i do Asc w Skorpionie. Powstaje nieciekawy bardzo lużny T- kwadrat bardzo napięciowy. I Mars (ogień), robi opozycję lużną do jego Asc w Skorpionie.

Dom IV

Tutaj znajduje się pierwotne zródło naszych ukształtowanych nawyków, odruchów, życia intymnego. Dlatego to miejsce, czyli IC, odbieramy bardzo osobiście, emocjonalnie w horoskopie; tutaj mieszczą się zapisy naszych wewnętrznych zachowań. Obraz rodziny jaki mamy ukształtowany w głowie, ten z przeszłości i ten jaki będzie w przyszłości. Także przynależność do tradycji i nasze środowisko domowe, warunki mieszkalne, dzieciństwo, emocjonalny posag, potrzeba opieki i bezpieczeństwa, rodzice (matka bądż ojciec), wychowanie, tradycja, ziemia i nieruchowości, dziedzictwa psychologiczne i bologiczne. W domu czwartym zatem instynktownie czerpiemy siłę z rodzinnego dziedzictwa, tradycji.

Tranzyty Urana

W ogólnym bilansie przynoszą rewolucje i uwalniają nas od zbędnego ciężaru, który powodował frustrację przez ostatnie lata. Buntujemy się przeciwko temu co powszechne, i chcemy tworzyć rzeczy nowe, rewolucyjne, czasem poszukując ekscytacji. Na tranzytach Urana czujemy potrzebę większej swobody i nieskępowania, bo nagle robi się ciasno, i wszelkie dziedziny życia, które nas ograniczały, zostaną zburzone. Gdy działa Uran, wpadają nam do głowy genialne pomysły bądż czasem zwyczajne wariactwa, na przykład: tranzyt Urana przez descendent chcemy zrobić coś nowego, i pakujemy się w nowy związek, bo w starym związku zawiało nudą, albo nagle zrywamy starą znajomość, bądż ogólnie w naszym życiu pojawi się jakiś nowy związek, jeśli jesteśmy samotni, także inne sprawy mogą się wydarzyć, pamietajmy, aby dać konkretną odpowiedż trzeba przeanalizować inne elementy w horoskopie. Albo tr. Urana na desc w naszych życiu uczuciowym "zatrzęsie się". Pojawiają się wokół nas niezwykłe osoby, z którymi wchodzimy w relacje przyjacielskie, itd, itd. Czasem takie nagłe wywrócenie struktur do góry nogami może być nieprzyjemne i wprowadzać niepokój, napięcie, więc tranzyty Urana również mogą narobić szkód.

Gdy tranzyt Urana działa na urodzeniowego Saturna, to chcemy wyswobodzić się z organizacji (Saturn) życia, która miała twardo ustalony, ścisły codzienny grafik. Dążymy do tego, aby uzyskać więcej przestrzeni i nieskrępowania, bo nagle robi się ciasno; i struktury, które były ciężko budowane przez wiele lat, będą musiały się zmienić. To co było naszym obciążeniem, zbędnym obowiązkiem, bądż zwyczajną rutyną (Saturn), zostanie zburzone. Nie opierajmy się tym zmianom, bo gdy będziemy chcieli zatrzymać stare wzorce i zasady, to może dojść do negatywnego wydżwięku tranzytu Urana, jak: nerwowość, niepokój. Dlatego podczas jego tranzytów, trzeba być w miarę elastycznym i otworzyć się na to, co nowe, i rozkruszyć blokadę (Saturn), która nie dawała nam możliwości rozwoju, postępu i tłumiła naszą indywidualność (Uran). Poza tym, są to tranzyty planet pokoleniowych, więc bardzo trudno jest "nierealizować" ich energii, zwykle człowiek idzie za wibracją tranzytów planet pokoleniowych.

Merkury w horoskopie urodzeniowym odpowiedzialny jest za gromadzenie myśli, wszelkich informacji, kojarzenie faktów, aby póżniej te informacje przesłać. Dlatego w mitologii miał przydomek posłańca.

Poprzez Merkurego, wyrażamy naszą opinię, sposób myśli i uczenia się, uczestniczymy także w gimnastyce intelektualnej z innymi i pokazujemy nasz sposób wysławiania się i pisania. Na przykład: Merkury w kontakcie z Marsem - sposob wysławiania się, będzie momentami nieco prymitywny, prostolinijny, rubaszny i niezadbany. Co absolutnie nie znaczy to, że mniej inteligentny. Bo nie da się zmierzyć tak naprawdę poziomu inteligencji w horoskopie, za pomocą analizy położenia Merkurego w horoskopie, lecz tylko wariant, rodzaj inteligencji.

Poza tym, analizując horoskop pod kątem "sposobu komunikacji, zbierania i przekazu informacji" w horoskopie, to patrzy się nie tylko na położenie Merkurego w znaku, ale i jego aspekty, położenie w domu; także planety w domu III (naturalny władca domu III), i władcę domu trzeciego. Po przeanalizowaniu wszystkich tych elementów, powstanie wówczas pełny obraz.

Nie znamy godziny urodzenia Michaela, różni astrolodzy na świecie typują różne położenie Asc w znaku w horoskopie. Proponowane są opcje: Asc w Wadze, Lwie, czy też w znaku Panny, itd. Ustawiono także Asc w Skorpionie, gdzie ta opcja moim zdaniem pasuje. Więc ustawiłam horoskop na Asc w Skorpionie, z Uranem w kwadracie do Asc, na godzinę 12:09, dlaczego?, poczytasz o tym szczegółowo poniżej.

Zacznijmy od Ascendentu w Skorpionie.

Wizerunek Michaela emanował aurą tajemniczości, między innymi kapelusze i okulary, które nosił, mocno zasłaniały jego górną część twarzy, zwłaszcza oczy. A usta, brodę zakrywał maską, jego styl dla niektórych był szokujacy (Uran kwadrat Asc). A to jego skupione i magnetyczne spojrzenie? Czy rzeczywiście Michael chciał coś ukryć, jakiś defekt na twarzy? Osoby z Asc w skorpionie, mają silną potrzebę prywatności, nie lubią o sobie dużo mówić, i pragną pozostawić wokół siebie spore zaplecze tabu, dlatego też chowają, zasłaniają niektóre elementy w swoim wizerunku. Mają też potrzebe kontrolowania rzeczywistości w jakiej się znajdują. Na różnych fotografiach widać, że ulubionym jego kolorem był czerń (Asc Skorpion) i czerwień (zwykle Lew, u niego Wenus w Lwie). I Skorpion na Asc daje czasem bardzo jasną cerę, sporadycznie wręcz niezdrowo - bladą, gdzie skóra Michaela coraz bardziej nabierała bladego odcienia w póżniejszym okresie. Mimo wrodzonej nieśmiałości (mocna Panna i faza Ryb), Michael na scenie łamał (Uran kwadrat Asc) tą barierę i tryskał erotyzmem (Asc Skorpion). 

 

Polityce prywatności | Polityka Cookies