Nie znamy godziny urodzenia Michaela, różni astrolodzy na świecie typują różne położenie Asc w znaku w horoskopie. Proponowane są opcje: Asc w Wadze, Lwie, czy też w znaku Panny, itd. Ustawiono także Asc w Skorpionie, gdzie ta opcja moim zdaniem pasuje. Więc ustawiłam horoskop na Asc w Skorpionie, z Uranem w kwadracie do Asc, na godzinę 12:09, dlaczego?, poczytasz o tym szczegółowo poniżej.

Zacznijmy od Ascendentu w Skorpionie.

Wizerunek Michaela emanował aurą tajemniczości, między innymi kapelusze i okulary, które nosił, mocno zasłaniały jego górną część twarzy, zwłaszcza oczy. A usta, brodę zakrywał maską, jego styl dla niektórych był szokujacy (Uran kwadrat Asc). A to jego skupione i magnetyczne spojrzenie? Czy rzeczywiście Michael chciał coś ukryć, jakiś defekt na twarzy? Osoby z Asc w skorpionie, mają silną potrzebę prywatności, nie lubią o sobie dużo mówić, i pragną pozostawić wokół siebie spore zaplecze tabu, dlatego też chowają, zasłaniają niektóre elementy w swoim wizerunku. Mają też potrzebe kontrolowania rzeczywistości w jakiej się znajdują. Na różnych fotografiach widać, że ulubionym jego kolorem był czerń (Asc Skorpion) i czerwień (zwykle Lew, u niego Wenus w Lwie). I Skorpion na Asc daje czasem bardzo jasną cerę, sporadycznie wręcz niezdrowo - bladą, gdzie skóra Michaela coraz bardziej nabierała bladego odcienia w póżniejszym okresie. Mimo wrodzonej nieśmiałości (mocna Panna i faza Ryb), Michael na scenie łamał (Uran kwadrat Asc) tą barierę i tryskał erotyzmem (Asc Skorpion). 

 

Skorpion na Asc (Skorpion - transformacje), Asc (między innymi wizerunek), czyli zmiany wizerunku, głębokie jego transformacje. Michael Jackson przecież zmieniał się fizycznie z roku na rok. W całym tym działaniu skupiał uwagę na drobiazgi (Panna - Pluton władca Asc w Pannie), każdy szczegół, detal miał perfekcyjny wymiar. Panna z Skorpionem sporadycznie daje efekt natręctw i obsesji na punkcie swojego doskonałego wizerunku. Władca Asc Pluton w Pannie, dał mu również drobne rysy twarzy.
Z kolei Merkury na MC i Uran kwadrat Asc, odmładzał jego wizerunek, w wieku lat 35, wyglądał o 10 lat młodziej.

Jego wspaniała muzyka, ktorą sam komponował, dokładnie wyreżyserowane ruchy w tańcu, angażując się ogromnymi wysiłkami w swoje umiejętności. Widoczny pedantyzm w tym co robił (Panna) i głębokie zaangażowanie (Ascendent w Skorpionie). Najbardziej zawzięci perfekcjoniści mają w swoim horoskopie urodzeniowym silną fazę Panny i Skorpiona. Michael nie wykonywał swojej pracy dobrze, on wykonywał ją doskonale. I nie osiągnąłby tak znakomitego efektu w swojej twórczości, gdyby nie pasja Skorpiona i dokładność Panny. Miał umiejętność skupienia i wykazał ogromną wytrwałość, w tym co robił. A znaczący Uran (Uran kwadrat Asc, kwinkunks Księżyc, itd), niósł wymiar genialny, ponadczasowy w tworzeniu przez niego muzyki, tańca i nowoczesnych teledysków (Uran - zrobił ogromny postęp).

Status społeczny "krola popu", o potężnej sławie (MC w Lwie) nie budził watpliwości, sam Michael świetnie czuł się na scenie. Dom 10, MC - więdzy innymi status społeczny, aspiracje zawodowe, osiągnięcia, zewnętrzny, widoczny świat wśród grup, struktur społecznych.
Jego gust (Wenus w Lwie z Uranem), jednych miło zaskakiwał, inni uznali jego kreacje za dziwactwa (Uran kwadrat Asc), które wychodziły poza granice wyznaczonych społecznie norm. Jednych zachwycał, a innych szokował swoim nowatorskim pomyśłem kreowania swojego wizerunku.

Kochal bardzo dzieci, rodzina dawała mu poczucie bezpieczeństwa emocjonalnego, dlatego też musiał tą rodzinę założyć (trójka dzieci). Księżyc w domu 4, w horoskopach osób, daje silne przywiązanie do rodziny, do posiadania własnych dzieci. Sam Michael swoje dzieciństwo chciał w swoim dorosłym życiu zatrzymać na zawsze.
Był osobą wrażliwą, (Księżyc w Rybach), i niestety z tendencją do uzależnień od leków (mocna faza Ryb w horoskopie). Osoby z silną fazą Ryb w horoskopie, maja potrzebe od czasu do czasu zatracić się, oderwać się od ziemi. Michael miał w życiu dwa najważniejsze cele życiowe, które dawały mu radość i spełneinie: szczyt, sława, ambicja zawodowa, twórczość (Słońce w domu 10), oraz skarby życia domowego, rodzina, dzieci (Księżyc w domu 4).

Liczne ataki ze strony innych, Mars w domu 7.

 

Wskażniki w horoskopie urodzeniowym Michaela na gwałtowną śmierć.

Czytanie takich wydarzeń z horoskopu to zwyczajna ruletka, dlatego też dopiero po wydarzeniu, można te elementy dostrzec. Michael przedawkował lekami, po czym nastąpiło zatrzymanie akcji serca, prawdopodobnie ktoś z jego pracowników, może lekarz, przyczynił się do tej tragedii.

W horoskopie urodzeniowym Michaela, Uran tworzy ścisłą kwadraturę do Asc w Skorpionie. Nagłe, gwałtowne wydarzenie (Uran), związane z jego ciałem (Asc), wydarzenie, które transformuje śmiertelnie (Skorpion na Asc).

Obok Urana w Lwie leży Wenus i jeszcze leży Merkury (władca domu 8 - śmierć). Razem te planety tworzą kwadraturę do Marsa w domu 7 i Asc w Skorpionie. Powstaje nieciekawy lużny tzw: T- kwadrat bardzo napięciowy.
Ale również Mars (dom 7 - inni), robi opozycję lużną do jego Asc w Skorpionie,{zamach (Mars) na jego ciało (Asc) - transformacja}. Ten układ może również symbolizować dodatkowo inne nagłe wydarzenie, dowiedzieliśmy się, że podczas jednej z prób do teledysku, Michael doznał wypadku, nagle (Uran), zaczęły płonąć jego włosy (Mars), i doznał poparzeń na twarzy.

Trzeba spojrzeć również na koniunkcję Jowisza z Neptunem w domu 12, (Neptun znów powiązany ze Skorpionem), koniunkcja ta wzmocniona od Plutona (sekstyl).
Ta koniunkcja nie podoba mi się, gdyż w tym przypadku daje przesadę (Jowisz) w braniu leków (Neptun).

Jego życie i "nawet śmierć" osiągnęły publiczny wymiar (Merkury władca domu 8 na MC w Lwie). Pogrzeb, który widzieli miliony ludzi na świecie.

 

"Smooth Criminal" - Michael Jackson, Asc Skorpion

 

Tranzyty na śmierć Michaela

Powrót Marsa na swoja urodzeniową pozycję, jest takim zapalnikiem tego feralnego wydarzenia, i być może, że ktoś inny (dom 7), nieprzemyślanie, w pośpiechu (Mars-baran), przyczynił się do jego śmierci.

Mars jest władcą domu 6, pracownik (dom 6) Michaelam, który dbał o jego zdrowie (dom 6).

Poza tym tranzyt Marsa idzie z domu 7, w Byku. Byk - pienądze, dodziedzielimy się, że w dniu śmierci Michaela zniknęły gotówka i biżuteria warte 2 mln dolarów.

Michael ufał ludziom mimo wszystko (Księżyc w Rybach i silna faza Lwa).

Ale obwiam się, że powrót Marsa na urodzeniową pozycję, to za mało, na to wydarzenie.

Ostatni czas był zdecydowanie dla niego trudny, jak tranzytujacy Saturn przewalał się po planetach w Lwie i Pannie, który spowodował zmęczenie, wyczerpanie organizmu, ogromny ciężar (Saturn) jaki musiał nosić na swoich barkach. To miało swoje konsekwencje.

W obecnym czasie miał to być wielki powrót króla popu na scene, po okresie dłuższego odpoczynku. W progresjach sekundarnych, progresywne Słońce od jakiegoś czasu jest w dwadzie Lwa, a w Lwie urodzeniowo jest MC, i inne planety.  Progresywny Księżyc z kolei od pewnego czasu siedzi w znaku Koziorożca, więc ten powrót Michaela na scene, wiązałby się z pewnym obciążeniem emocjonalnych i psychicznym. Z kolei w tranzytach, tranzytujący Neptun wszedł na opozycję do MC, Jowisz dołączył się do tego Neptuna, więc Michaelowi wydawało się tylko, że da radę wykonać tyle koncertów, jakie sobie zaplanował. Poza tym tuż po jego śmierci, Michael znów, jak kilkanaście lat temu, pobudza wyobrażnię swoją wspaniałą muzyką, znów jest na szczycie (progresywne Słońce w dwadzie Lwa) oraz tranzyt Neptuna w opozycji do MC. Bo tranzyty idąc, niosą ze sobą środowisko, charakter swojego położenia urodzeniowego; więc odzeniowo Neptun jest w domu 12 w Skorpionie, czyli wyjście z ukrycia, znów dynamiczny wzrost popularnosci, lecz po jego śmierci tym razem (Neptun urodzeniowo w Skorpionie).

Michael po swojej śmierci sprzedał duże ilości płyt w roku 2009 - 8,29 mln. Odpowiedzialne za to tranzyty: tranzytujący Jowisz łączy się z Neptunem wchodząc na IC w opozycji do MC. Czyli duże pieniądze jak szeroki i daleki ocean (Neptun), wraż z Jowiszem (rozrost). Urodzeniowo władcą domu 2 jest Jowisz, który jest w koniunkcji do Neptuna (Neptun w skorpionie). Czasem taki układ daje taki efekt, pieniądze, które płyną szeroko i dalego, oczywiście w połączeniu z odpowiednimi innymi elementami w horoskopie urodzeniowym.

Bardzo dużo pieniędzy również Michael przeznaczył w swoim życiu na cele charytatywne, dla dzieci - władcą domu 5 jest Neptun, który ma koniunkcję do władcy domu 2 (Jowisza) w domu 12 (dla tych dzieci zwłaszcza, które czuły się odrzucone, odizolowane od świata, itd).

Ale co tutaj jeszcze widać w tranzytach na śmierć, tranzytujący Jowisz łączy się z tranzytującym Neptunem wchodza na IC.
Neptun chce iść daleko i szerowo, a Jowisz potęguje potrzebę brnięcia w daleką odchłań.

Neptun z Jowiszem na IC:

-przedawkował (Neptun - leki),

-zapadł w śpiączkę (Neptun na IC)

-w domu (koniunkcja Jowisz / Neptun na IC),

-Jowisz z Neptunem - przesadził (Jowisz) z lekami (Neptun),

-wydarzenie, które nastąpiło nagle, był też mocno zestresowany i zdenerwowany, oraz zastrzyk podał mu jego przyjaciel (w Wodniku koniunkcja na IC), lekarz.

Dodatkowo tranzytujący Uran wszedł na kwinkunks do władcy domu 8 (Merkurego w Lwie) - śmierc, atak serca (Lew - serce i krążenie). Tranzyt Urana z domu 4 - atak serca w domu, wszystko działo się nagle -Uran.
I dodatkowo Saturn opozycja Księżyc - konsekwencje i koniunkcja Ceres - konsekwencje brania tych leków (Ceres - drobne rzeczy, też leki).

Dużo jest w chwili śmierci tych tranzytów, a to dlatego, że wydarzenia takie składa się z wielu różnych szczegłów. Chwila wzięcia leków, w domu, zdenerwowanie, inni, którzy się do tego przyczynili, zatem każdy szczegół musi być widoczny w tranzytach.

Osobiście uwielbiam Michaela i kocham jego wspaniałą muzykę od wielu lat.

"Bad"  

"Beat it"

"Who is it"

 

 Tranzyty, śmierć Michaela Jacksona

Horoskop urodzeniowy 29 sierpień 1958, Gary, Indiana - USA, godz. 12:09

 

 

Wypadek na scenie, rok 1984 - Michael Jackson, artykuł z opisem tranzytów poczytasz tutaj.

Nie wyrażam zgody na kopiowanie tego tekstu i zamieszczanie go na innych forach, nawet z załacznikiem: moje nazwisko. Proszę o wyrozumiałość.

Autor: Barbara Stanisławska
20 lipiec 2009.

Polityce prywatności | Polityka Cookies