Księżyc położony w horoskopie urodzeniowym w znaku Skorpiona nabiera cech zodiakalnego Skorpiona, czyli ogromna intensywność emocji i pasja życia. Reakcje emocjonalne są głębokie oraz bardzo dobrze ukrywane przed światem. Jest tutaj umiejętność kontroli nad własnymi reakcjami emocjonalnymi i zdolność na monet zmrożenia swoch emocji (niczym lód), nie pokazując ich na zewnatrz. Osoba taka staje się wręcz chłodna zewnętrznie a to dlatego, że ma potrzebę prywatności. Księżycowe Skorpiony są osobami nieufnymi. mają silny instynkt przetrwania, a ich emocje potrzebują potężnych (Skorpion) wrażeń. Wewnętrza siła, pomaga im dużo znieść, ale także ich niezaspokojone emocje balansują na niebezpiecznej krawędzi. Nie boją się podjąć ryzyka. Mają w sobie zamontowany naturalny radar, dzięki któremu potrafią przeniknąć ludzką osobowość.

Osoby te potrafią opanować swoje emocje w prawie każdej sytuacji, gdzie na ich twarzy maluje się maska "niewzruszonych uczuć", "kamienna twarz". Tyle, źe tak naprawdę jest to pozorne wrażenie chłodu, gdyż wewnątrz ich panuje wulkan silnych emocji i uczuć. Emocje osoby z Księżycem w Skorpionie są pod ciągłą kontrolą i czujnie obserwuje każdego przeciwnika, a jeśli ktoś zrani jej uczucia bądz naduży jej zaufania, to wówczas narasta w niej sporadycznie chęć zemsty oraz manipulacji; i w niespodziewanym momencie uderzy w czuły punkt przeciwnika. Długo chowają wszelką urazę, i potrafią znienawidzić.

Osoba posiadająca Księżyc w Skorpionie staje się dla innych tajemnicza, uwodzicielska, opanowana, o badawczym spojrzeniu.
A w związkach osobistych pojawiać się zwykle może chęć kontroli partnera, osaczenia go, zazdrość, zaborczość i rozpamiętywanie starych spraw. Takie osoby potrafią mocno kochać, są bardzo oddane i zaryzykują nawet życie, aby ratować swojego prawdziwego przyjaciela, ale i oczekują całkowitego zaangażowania ze strony drugiej osoby. I jeśli coś nie idzie po ich myśli, to potrafią być nieraz złośliwe. Nie uznają także żadnych kompromisów i oczekują całkowitej szczerości ze strony partnera, gdzie im samym tej szczerości czasem brakuje.

Kontrola i panowanie nad własnymi reakcjami emocjonalnymi, to dobre cechy w pracy na przykład zawodowego psychologa. Co nie znaczy, że osoba, która ma Księżyc w Skorpionie będzie spychologiem, bo aby odczytać predyspozycje zawodowe, patrzy się na różne elementy w horoskopie.

Księżyc w horoskopie urodzeniowym to zwykle sygnifikator matki, żony (w horoskopie mężczyzny) - i z takim położeniem Księżyca w Skorpionie - gdzie matka bądz żona może mieć cechy: przesadna kontrola partnera, nadopiekuńczość, wtrącanie się do wielu spraw, naciskająca, zaborcza, zazdrosna, pamiętliwa, nieco dominująca.

Pamiętajmy, że to opis bardzo ogólny, bo inne elementy w horoskopie mogą ten opis nieco go zmieniać: na przykład aspekty do Księżyca, itd.

Nie wyrażam zgody na kopiowanie tego tekstu i zamieszczanie go na innych forach, nawet z załacznikiem: moje nazwisko. Proszę o wyrozumiałość.

Autor: Barbara Stanisławska
25 sierpień 2008

Polityce prywatności | Polityka Cookies