× Astrologia w praktyce.

Saturn w astrologii medycznej - ogólnie.

2010/12/09 13:15 - 2014/05/29 09:14 #79 przez BarbaraS
Saturn w astrologii medycznej - ogólnie.

Saturn w astrologii medycznej reprezentuje kręgosłup, strukturę kostną, staw biodrowy, kolana, reumatyzm. Kregosłup jest takim rusztowaniem ciała; i to utrzymuje podtrzymuje ciało. Co jeszcze? zęby, wszelkie chrząstki, złogi mineralne jak zwapnienia, zatwardzenia, ogólnie stawy, kamienie pęcherza żółciowego, skóra; Saturn może mieć także związek z siwieniem. I wszelkie choroby zwiazane z tymi częściami ciała, jakie wyżej wymieniłam. Saturn ze względu na swoje siły ograniczające, blokuje swobodne działanie energii i mechanizmu wielu organów w organizmie. Niektórzy astrolodzy twierdzą, że Saturn ma związek z koncem życia, granica (Saturn) miedzy życiem, a śmiercią.

Obserwujmy zwłaszcza w horoskopie urodzeniowym:

-czy Saturn jest w domu VI.
-bądz jest w aspekcie do władcy domu VI.
-albo jest na ascendencie.
-jest w domu I.
-Saturn jest na osi.
-badz ma aspekt do władcy domu 1.
-ma aspekt do Słońca.
-albo Słońce jest w znaku Koziorożca.
-itp.

Przykłady:

-Gdy tranzyt Saturna robił koniunkcję do ascendentu w moim horoskopie, bolały mnie kolana. Poza tym także zrzuciłam kilka kilogramów.
-Gdy z kolei Saturn zrobił koniunkcję do Marsa w moim horoskopie - wylądowalam w szpitalu, z powodu uciążliwego zaparcia (z powodu leku_żelaza, jakie stosowałam na anemię). Także na tym tranzycie zakres morfologii krwi, nieco sie zmienił w moim organizmie (anemia). Saturn ogranicza, Mars to między innymi krew. U mnie anemia miała związek z niedoczynnością tarczycy, szczególnie przy niewyrównanych hormonach. Także na tranzycie Saturna do Marsa (sekstyl) zrobiłam porządek z moimi zębami.
-Pewna kobieta ma koniunkcję Słońca do Saturna w domu VI - choruje na reumatyzm.
-Obserwowalam także kilka przypadków, tranzyty Urana do Saturna (zwłaszcza aspekty napięciowe), kondycja skóry pogorszyła się u tych osób. Widziałam też dwa przypadku wypadku na tym tranzycie Uran kwadrat do Saturna, (Uran - nagłe, nieobliczalne działania) - Saturn (złamanie nogi albo kręgosłupa).
-Tranzyt Saturna na Wenus, zwłaszcza aspekt napięciowy, może czasem pogorszyć urodę skóry, bo Wenus to uroda, skóra (Saturn).
-Tranzyt Saturna na Słońcu, zwłaszcza aspekt napięciowy, ograniczenie (Saturn) siły witalnej (Słońce).
-W horoskopie uroodzeniowym pewna kobieta ma Saturna na ascendencie, ma kłopoty ze stawem biodrowym, ktoś inny kłopoty z kolanami, albo z kregosłupem, z nogą - kłopot z chodzeniem.
-Pewien mezczyżna ma Saturna na osi, kłopoty z kregosłupem.
-Tranzyt Saturna na Księżycu (napięciowe aspekty), ogranicza nasze siły emocjonalne, cieżar (Saturn) emocjonalny (Księżyc), który moze doprowadzic do melancholii, do depresji, do łez.
-Widziałam także horoskop kilku osób z mocnym Saturnem, którzy narzekali, że często im zimno jest.

Uwaga: przedstawione tutaj opisy, nie muszą sie sprawdzać u każdego, bo na to pracuje cały horoskop.

Pozdrawiam cieplo.
Barbara Stanislawska.


  • Posty: 281

  • Płeć: Kobieta
  • Data urodzenia: 30 Lis 1975
  • Załączniki:
    Ostatnia2014/05/29 09:14 edycja: BarbaraS od.

    Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

    2010/12/09 15:16 #81 przez EwaS
    Saturn w moim horoskopie jest mocny, także ma lużną opozycję do Słońce, problemy z kręgosłupem, biodrem były, kamienie żółciowe. Pozdrawiam Ewa.

    Tarocistka, intuicjonistka, pasjonat astrologii.


  • Posty: 55

  • Płeć: Kobieta
  • Data urodzenia: Nieznana
  • Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

    2011/02/25 14:49 #156 przez jamb85
    Witam serdecznie
    mam ostatnio problemy z układem pokarmowym i wydaje mi się, że właśnie Saturn może mieć na to wpływ... Tranzytuje mi już od długiego czasu dom 6, na którego wierzchołku znajduje się znak Panny. Ostatnio bardzo te dolegliwości się u mnie nasiliły. Zwłaszcza od stycznia, odkąd już dwa razy miałam coś jakby grypę żołądkową i ciągłe uczucie mdłości+zgagę. A ostatnio (18-19 lutego) miałam znów dosyć silne zatrucie, połączone z gorączką.
    Nie byłam z tym jeszcze u lekarza, ale chyba teraz już muszę skończyć z odwlekaniem, bo nie jestem w stanie nic zjeść normalnie, żeby nie czuć się źle :(
    Saturn robi mi ostatnio kwinkunks do Słońca i opozycję do Merkurego - władcy domu 6, to chyba dlatego ostatnio mój stan się tak pogorszył.

    Pozdrawiam serdecznie!
    Justyna


  • Posty: 35

  • Płeć: Kobieta
  • Data urodzenia: 06 Maj 1985
  • Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

    2011/02/26 09:29 - 2011/02/26 10:07 #157 przez BarbaraS
    jamb85 napisał:

    Witam serdecznie
    mam ostatnio problemy z układem pokarmowym i wydaje mi się, że właśnie Saturn może mieć na to wpływ... Tranzytuje mi już od długiego czasu dom 6, na którego wierzchołku znajduje się znak Panny. Ostatnio bardzo te dolegliwości się u mnie nasiliły. Zwłaszcza od stycznia, odkąd już dwa razy miałam coś jakby grypę żołądkową i ciągłe uczucie mdłości+zgagę. A ostatnio (18-19 lutego) miałam znów dosyć silne zatrucie, połączone z gorączką.
    Nie byłam z tym jeszcze u lekarza, ale chyba teraz już muszę skończyć z odwlekaniem, bo nie jestem w stanie nic zjeść normalnie, żeby nie czuć się źle :(
    Saturn robi mi ostatnio kwinkunks do Słońca i opozycję do Merkurego - władcy domu 6, to chyba dlatego ostatnio mój stan się tak pogorszył.

    Pozdrawiam serdecznie!
    Justyna


    Witaj justyno.

    Jak dlugo masz problemy z ukladem pokarmowym? tydzien, miesiac, dluzej?, okresl prosze czas. Oraz kiedy sie dokladnie zaczely te klopoty? Rozumiem ze klopoty pokarmowe to efekt grypy zoladkowej? czy innych skutkow?
    Mozesz pokazac swoj horoskop? oczywiscie jak nie chcesz ujawnic danych to wyslij mi dane na moja skrzynke.

    Serdecznie pozdrawiam.
    Barbara Stanislawska.


  • Posty: 281

  • Płeć: Kobieta
  • Data urodzenia: 30 Lis 1975
  • Ostatnia2011/02/26 10:07 edycja: BarbaraS od.

    Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

    2011/02/26 11:05 #159 przez jamb85
    Moje kłopoty z układem pokarmowym trwają już dosyć długo, ok 5 -6lat . To były wtedy tylko silne bóle brzucha, żołądka i dość często miałam zgagę (gdzieś 2-3 razy w tygodniu). Lekarz wtedy twierdził, że to po prostu na tle nerwowym. I tak miałam te bóle od czasu do czasu przez te kilka lat, aż w zeszłym roku 2010, 19 stycznia dopadła mnie pierwsza grypa żołądkowa. A później to już w tym roku, tak jak pisałam styczeń-luty 2 razy. Mam wrażenie,że to jak teraz się czuję, to chyba skutek tego ostatniego zatrucia, czy grypy?Nie wiem, ale to było już tydzień temu, a ja się nadal się źle czuję. Odczuwam ból też cały czas po prawej stronie, tak jakby w okolicach pęcherzyka żółciowego i poza tym żołądek i ta ciągła zgaga. Dlatego w poniedziałek wybieram się już do lekarza.
    Pani Basiu, moje dane to 6 maja 1985, 5.10 rano, Kozienice. Dziękuję, że chce Pani spojrzeć. Pozdrawiam serdecznie


  • Posty: 35

  • Płeć: Kobieta
  • Data urodzenia: 06 Maj 1985
  • Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

    2011/02/26 19:03 #161 przez BarbaraS
    jamb85 napisał:

    Moje kłopoty z układem pokarmowym trwają już dosyć długo, ok 5 -6lat . To były wtedy tylko silne bóle brzucha, żołądka i dość często miałam zgagę (gdzieś 2-3 razy w tygodniu). Lekarz wtedy twierdził, że to po prostu na tle nerwowym. I tak miałam te bóle od czasu do czasu przez te kilka lat, aż w zeszłym roku 2010, 19 stycznia dopadła mnie pierwsza grypa żołądkowa. A później to już w tym roku, tak jak pisałam styczeń-luty 2 razy. Mam wrażenie,że to jak teraz się czuję, to chyba skutek tego ostatniego zatrucia, czy grypy?Nie wiem, ale to było już tydzień temu, a ja się nadal się źle czuję. Odczuwam ból też cały czas po prawej stronie, tak jakby w okolicach pęcherzyka żółciowego i poza tym żołądek i ta ciągła zgaga. Dlatego w poniedziałek wybieram się już do lekarza.
    Pani Basiu, moje dane to 6 maja 1985, 5.10 rano, Kozienice. Dziękuję, że chce Pani spojrzeć. Pozdrawiam serdecznie



    Mozemy o tym porozmwiac na skype? napisz prosze na moją skrzynke, ja podam ci moj adres skype :) Bo to bedzie dluzsza rozmowa. Momy sobie po imieniu, jestem Barbara. :)


  • Posty: 281

  • Płeć: Kobieta
  • Data urodzenia: 30 Lis 1975
  • Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

    Moderatorzy: EwaS
    Zasilane przez Forum Kunena

    Logowanie

    Polityce prywatności | Polityka Cookies